ETTELUGEMISE PÄEV
Sügise saabudes tuleb tubaste tegemiste kõrval taas meelde lugemine, raamatud ja sellega seoses ka raamatukogud. Igal aastal oktoobri lõpus korraldatakse Eestis raamatukogupäevi, mille raames toimuvad kohtumised kirjanikega, ettelugemistunnid, raamatute näitused jne.
Raamatukogupäevi saadab president Lennart Meri lause „Olgem avatud raamatute rahvas”.
1994.aastast alates tähistatakse Eestis ettelugemise päeva 20.oktoobril.
Sügisõhtutel koos lugemine on tore tegevus. Samuti unejutu lugemine on vahva peretraditsioon, mis paneb päevale punkti ja annab alguse ilusatele unenägudele. See on väärt aeg, mida veeta koos lastega ning laps saab nautida vanemate tähelepanu.
Ettelugemise päeva sügavaim eesmärk on ühendada peresid, lasteaedu, õpilasi ja õpetajaid. Peale ühendava on ettelugemisel ka arendav pool. Emakeeleõpetajad teavad – lapsed, kellele pole kunagi raamatut ette loetud, on tõsises hädas kirjandite ja ümberjutustuste kirjutamisega ning tekstist olulise leidmine on neile raske. Just siit saab alguse lapse kõne areng, kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi.
Kuna
2024. aasta on kultuuririkkuse
aasta,
siis selle aasta ettelugemise päeva teemaks on
„Ida
pool päikest ja lääne pool kuud“ ning ette loetakse erinevate
rahvaste
lugusid.
https://elk.ee/opetajale/ettelugemise-paev/31-ettelugemise-paev-2024/
Kuressaare Hariduse Kooli raamatukogus toimus ettelugemise päev 17.oktoobril.
Raamatukogus käisid külas 2B, 3A, 3D ja 4D klassid ning vahvaid lugusid erinevate maade kirjanikelt lugesid ette: Loore Saar, Kirke Lepp, Osvald Tabri 4A ja Emily Õun 4D klassist.
Suur aitäh õpilastele ja õpetajatele!
Toredad kohtumised olid! Paljud õpilased laenutasid endale meelepärase raamatu kaasa ning lahkusid raamatukogust soovitusega ka õhtul kodus ettelugemist teha, kas vanematega, õe-venna või sõbraga.
Usun, et toredad õhtud olid paljudel!
Väike pildigalerii ka:
Fotol: Raamatut loeb Kirke Lepp
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar