neljapäev, 15. oktoober 2015ETTELUGEMISPÄEV  
 
Sügise saabudes tuleb kõigi teiste tubaste tegemiste kõrval taas meelde lugemine, raamatud ja sellega seoses ka raamatukogud.
Igal aastal oktoobri lõpus korraldatakse Eestis raamatukogupäevi, mille raames toimuvad kohtumised kirjanikega, ettelugemistunnid, raamatute näitused jne.
Raamatukogupäevi saadab president Lennart Meri lause “Olgem avatud raamatute rahvas”. 
1994. aastast alates tähistatakse Eestis ettelugemispäeva 20. oktoobril.
Pimedatel  sügisõhtutel koos lugemine on tore tegevus.
Samuti lastele unejutu lugemine on vahva peretraditsioon, mis paneb punkti tegusale päevale ja annab alguse ilusatele unenägudele. See on väärt aeg, mida veeta koos juba väikeste lastega, mil ema-isa rahustav hääl loob turvatunde ning laps saab nautida vanemate tähelepanu. 

Kuna hetkel on käimas muusika-aasta, otsitakse muusikat ka raamatutest ning selle aasta päeva teema on "Muusika lasteraamatutes".
SÜG-i raamatukogus loeti raamatuid ette 15.oktoobril. Muusika puudutab meid kõiki ja nii võib ka muusikat leida väga erinevatest raamatutest. Olgu selleks siis vahva Tiia Soasepa "Öö jalutuskäik" või muhe vanaaegne Toivo Tootseni "Jõhvi Joosepi juturaamat". Igatahes said 2.a, 2.b, 3.a ja 5.b klassi õpilased endale toredaid mõtteid, kuidas korraldada üks vahva kontsert ja kutsuda sinna isegi Madonna esinema ning kuidas valmistada endale kapiriiulist vägev kitarr.
Suured tänusõnad headele õpetajatele Marile, Dianale, Railile - ettelugemise eest!

"Muusika lasteraamatutes"
õp. Raili ja 2.b klass

5.b kl õpilased raamatukogus


õp. Mari ja 5.b klass

õp. Diana ja 2.a klass

õp. Mari ja 3.a klass 


Kommentaare ei ole: